1/2

Johann Wolfgang von Goethe,

Majkanto

tradukita de Manfredo Ratislavo

Belege brilas Natur’ kaj sun’, Kaj ĉio ridas Ĉirkauŭe nun.

Eliĝas floroj El ĉiu plant’, El arbustaĵo Milvoĉa kant’

Kaj ĉiuj sentas Feliĉon nur. Ho ter’, ho suno! Ho ĝoj’, ho plezur’!

Ho am’, ho amo! Ja kiel or’ Vi estas bela, Kaj kiel aŭror’!

La freŝan kampon Benegas vi, La plena mondo, Floregas ĝi.

Knabin’, ho knabino, Mi amas vin! Vi min rigardas Kaj amas min.

Alaŭda kanto En la aer’, Ĉiele odoras La tuta ter’.

Ho kiel varme Mi amas vin, Vi min ĝojigas, Ho junulin’!

…

2/2

Kuraĝon vi donas Al nova kant’, Feliĉa deziras Vin via amant’!

Traduko de la Germana poemo “Mailied” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1994.

MR-22-2 / Arg-261-526 (2004-09-06 05:48:22)

http://www.poezio.net/version?poem-id=261&version-id=,526