1/1

Joseph Düpjohann,  Joseph Düpjohann,
Äerdendage  Surteraj tagoj

translated by Manfredo Ratislavo

Glück un Fraid’ in Äerdendagen, de sind manksen dünne sait, swaor häs du daoran to gnagen, wenn de Wunnen ligget daip.

Ĝojo kaj feliĉo estas tre maloftaj sur la Ter’, vundoj tre profundaj restas, dolorigas la sufer’.

Daorüm nütz de schönen Stunnen, weck dat Liäben di beschiärt, allto gau sind se verswunnen, diene Tiet nich eewig währt.

Tial ĝuu la vivhorojn regalitajn nun al vi! Vane ilin ne pasigu, dum vi estas tie ĉi!

Frai di üöwer jedde Bloome, üöwer jeddet guede Waort, deel dat Glück un dienen Juwel holl se fast, laot se nich gaohn.

Ĝoju vi pri ĉiu floro kaj pri ĉiu kara vort’! Tenu ĝin en via koro, firme kaj per tuta fort’!

Author of this Low German poem is Joseph Düpjohann (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1930-10-18).

Arg-250-506 (2004-06-30 15:17:07)

Mit freundlicher Genehmigung des Verfassers, Herrn Joseph Düpjohann (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, B. R. Deutschland), entnommen aus dem Buch “Liäbensbeller”, erschienen in 1998 im Verlag E. Holterdorf, Ruggestr. 27 - 29, D-59302 Oelde.

Translation of the Low German poem “Äerdendage” by Joseph Düpjohann (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1930-10-18) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 2003-03-23.

MR-402-1a / Arg-250-507 (2004-06-30 15:16:12)

Kun afabla permeso de l’ aŭtoro, sinjoro Joseph Düpjohan (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, Germanio), prenita el la libro “Liäbensbeller” (“Vivobildoj”), kiu aperis en 1998 en la eldonejo E. Holterdorf, Ruggestr. 27 - 29, D-59302 Oelde, F. R. Germanio.

http://www.poezio.net/version?poem-id=250&version-id=,506,507