1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Sorĉbastono

tradukita de Manfredo Ratislavo

Dormas kant’ en ĉiuj aĵoj Sonĝadantaj ĉirkaŭ ni, Ekaŭdeblas kantoj tiuj, Se sorĉ-vorton diras vi.

Traduko de la Germana poemo “Wünschelrute” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1986.

MR-197-1 / Arg-228-450 (2004-04-23 10:06:57)

http://www.poezio.net/version?poem-id=228&version-id=450