1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,  Joseph Freiherr von Eichendorff,
Divenvergo  Sorĉbastono
tradukita de Hans-Georg Kaiser  tradukita de Manfredo Ratislavo

Dormas kant’ en ĉiu ero, kiu sonĝas plu por si. mond’ ekkantas en kohero, se l’ sorĉvorton trovas vi.

Dormas kant’ en ĉiuj aĵoj Sonĝadantaj ĉirkaŭ ni, Ekaŭdeblas kantoj tiuj, Se sorĉ-vorton diras vi.

Traduko de la Germana poemo “Wünschelrute” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Hans-Georg Kaiser (Cezar, ∗1954-05-21).

Arg-228-1291 (2012-11-12 21:47:46)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas ne http: // www. cezarpoemtradukoj. cezarpoezio. de/ 254. html .

Traduko de la Germana poemo “Wünschelrute” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1986.

MR-197-1 / Arg-228-450 (2004-04-23 10:06:57)

http://www.poezio.net/version?poem-id=228&version-id=1291,450