1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,  Joseph Freiherr von Eichendorff,
Wünschelrute  Divenvergo

tradukita de Hans-Georg Kaiser

Schläft ein Lied in allen Dingen, Die da träumen fort und fort, Und die Welt hebt an zu singen, Triffst du nur das Zauberwort.

Dormas kant’ en ĉiu ero, kiu sonĝas plu por si. mond’ ekkantas en kohero, se l’ sorĉvorton trovas vi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26).

Arg-228-449 (2004-04-23 10:04:42)

Traduko de la Germana poemo “Wünschelrute” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Hans-Georg Kaiser (Cezar, ∗1954-05-21).

Arg-228-1291 (2012-11-12 21:47:46)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas ne http: // www. cezarpoemtradukoj. cezarpoezio. de/ 254. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=228&version-id=,449,1291