1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

En la nokto

translated by Manfredo Ratislavo

La viv’ ekstere nun silentas, Ne estas lum-radi’, Tim-tremon mia koro sentas, Ennokten aŭdas mi.

Nun, kiam disfluinta estas De l’ tag’ malharmoni’, Ho, kio kiel gajno restas Nun, laca hom’, al vi?

La lun’ konsole jen trankvilas Post malleviĝ’ de l’ mond’, La sanktaj steloj sole brilas Sur la ĉiela rond’!

Vagante sur malhela maro Veturas mi, Sinjor’. Min gvidas Via or-stelaro Ĝis de l’ etern’ aŭror’.

Translation of the German poem “In der Nacht” by Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 1989-04.

MR-221-1 / Arg-226-446 (2004-04-23 09:44:54)

http://www.poezio.net/version?poem-id=226&version-id=,446