1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Februaro  Februar

tradukita de Manfredo Ratislavo

Burĝonoj ruĝaj de la vente Flirtantaj branĉoj de l’ tili’ Luliloj estas de l’ printempo, En kiuj vintre sonĝas ĝi.

Im Winde wehn die Lindenzweige,

Von roten Rosen übersäumt;

Die Wiegen sind’s, worin der Frühling Die schlimme Winterszeit verträumt.

Traduko de la Germana poemo “Februar” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-02.

MR-043-2 / Arg-222-440 (2004-04-09 18:08:34)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-222-439 (2004-04-09 18:06:19)

http://www.poezio.net/version?poem-id=222&version-id=440,439