1/1

Theodor Storm,

Februaro

tradukita de Manfredo Ratislavo

Burĝonoj ruĝaj de la vente Flirtantaj branĉoj de l’ tili’ Luliloj estas de l’ printempo, En kiuj vintre sonĝas ĝi.

Traduko de la Germana poemo “Februar” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-02.

MR-043-2 / Arg-222-440 (2004-04-09 18:08:34)

http://www.poezio.net/version?poem-id=222&version-id=,440