1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Marbordo  Meeresstrand

tradukita de Manfredo Ratislavo

Marborden flugas mevo Kaj ekkrepuskas nun; Super malsekaj marĉoj Sumas vespera sun’.

Ans Haff nun fliegt die Möwe, Und Dämmrung bricht herein; Über die feuchten Watten Spiegelt der Abendschein.

Griza birdar’ kuretas Ĉe l’ akvo en nebul’, Kaj kuŝas kiel en sonĝo Surmare la insul’.

Graues Geflügel huschet Neben dem Wasser her; Wie Träume liegen die Inseln Im Nebel auf dem Meer.

Aŭdiĝas de l’ ŝlim’ fermentanta Sekretoplena son’, Soleca kriado de birdoj – Samkiel de eon’.

Ich höre des gärenden Schlammes Geheimnisvollen Ton, Einsames Vogelrufen – So war es immer schon.

Mallaŭte ektremetas, Ekkuŝas nun la vent’; La voĉoj super la marĉo Aŭdeblas en la silent’.

Noch einmal schauert leise Und schweiget dann der Wind; Vernehmlich werden die Stimmen, Die über der Tiefe sind.

Traduko de la Germana poemo “Meeresstrand” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-02.

MR-025-2 / Arg-221-438 (2004-04-09 17:49:01)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-221-437 (2004-04-09 17:45:52)

http://www.poezio.net/version?poem-id=221&version-id=438,437