1/1

Heinrich Heine,

La malĝojulo

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Ĉiuj sentas en la koro Veon pro la knabo ĉi; Ĉar videblas la doloro Ja sur la vizaĝ’ de li.

Aerume malvarmigas Kompatemaj ventoj lin, Lin ridete refreŝigas Kelka rifuzema in’.

El sovaĝa urb-bruado Fuĝas li al la arbar’, Kie sonas bird-kantado Kaj susuras la frondar’.

Sed la ĝoja kant’ mutiĝas, Tristas arbo kaj foli’, Kiam lante proksimiĝas La malĝoja ulo ĉi.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Der Traurige” von Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 1984-01-22.

MR-116-1 / Arg-206-412 (2004-03-12 23:27:23)

http://www.poezio.net/version?poem-id=206&version-id=,412