1/1

Heinrich Heine,

Diano

tradukita de Manfredo Ratislavo

Tia masa karna mola de kolosa virinec’ estas al mi sen spitec’ nun lasita laŭ la volo.

Se mi estus alirinta ŝin per ardo kaj pasi’,^{3} tiun faron pentus mi! Ŝi min estus bateginta.

Kio kolo, kia sino! (Mi ne vidis alten pli.) Mi translasas min al Di’,^{4} subiĝonte al la ino.

Traduko de la Germana poemo “Diana” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-02-14.

MR-033-2 / Arg-204-406 (2004-03-06 14:13:01)

http://www.poezio.net/version?poem-id=204&version-id=,406

3aŭ:

ŝin en ardo kaj pasi’,

4aŭ:

Mi konfidas min al Di’, min lasonte al la ino.