Inhaltsverzeichnis

Manfred Hausmann, Antaŭprintemp’; Manfred Hausmann, Vorfrühling; Manfred Hausmann, Antaŭprintempo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Manfred Hausmann, Antaŭprintemp’; Manfred Hausmann, Vorfrühling; Manfred Hausmann, Antaŭprintempo  2/2
Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Antaŭprintemp’  Vorfrühling  Antaŭprintempo
tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfred Retzlaff

Jen floras post duonfalinta mur’ prunarbo-branĉo malgraŭ nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas neĝ’, ĉar albloviĝas dolĉa flor-odor’.

Hinter einer halbverfallnen Mauer blüht ein Pflaumenbaum trotz nächtlichem Frost. Es ist von ferne zu sehen, dass es kein Schnee ist, denn süßer Blumenduft weht heran.

Malantaŭ muro preskaŭ disfalinta prun-arbo floras malgraŭ nokta frost’. Videblas fore, ke ne estas neĝo, ĉar albloviĝas dolĉa flor-odoro.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-

06) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2014-08-18.

Arg-901-2186 (2014-08-18 11:42:02)

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-901-1878 (2013-11-22 18:33:36)

Wörtiche Rückübersetzung der Esperanto-Fassung.

Traduko de la Germana poemo “Vorfrühling” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-06-01.

Arg-901-1798 (2013-06-09 10:13:59)

http://www.poezio.net/version?poem-id=901&version-id=2186,1878,1798