1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
En la mirida bela Maj’  Im Mai

tradukita de Kálmán Kalocsay

En la mirinda bela Maj’, dum sin burĝonoj fendis, en mia kor’ la amon mi disvolviĝi sentis.

Im wunderschönen Monat Mai, Als alle Knospen sprangen, Da ist in meinem Herzen Die Liebe aufgegangen.

En la mirinda bela Maj’, dum birda tril’ ne ĉesis, al ŝi sopiron mian konfide mi konfessis.

Im wunderschönen Monat Mai,

Als alle Vöglein sangen, Da hab’ ich ihr gestanden Mein Sehnen und Verlangen.

Traduko de la Germana poemo “Im Mai” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Kálmán Kalocsay (Kalmano Kaloĉajo, ∗1911 – †1976).

Arg-203-1082 (2010-05-26 12:08:05)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-203-402 (2004-03-24 07:28:07)

Das Gedicht befindet sich in Heinrich Heines Werk �Buch der Lieder“, im Abschnitt �Lyrisches Intermezzo“, Nr. I.

http://www.poezio.net/version?poem-id=203&version-id=,1082,402