1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Gode Nacht  Bonan nokton

tradukita de Manfredo Ratislavo

Över de stillen Straten Geit klar de Klokkenslag; God Nacht! Din Hart will slapen, Un morgen is ok en Dag.

Sonoras tra l’ kvieto^{2} Batad’ de sonoril’. Nun ’Bonan nokton!’ Dormu Ĝis morgaŭ en trankvil’!

Din Kind liggt in de Weegen, Un ik bün ok bi di; Din Sorgen un din Leven Is allens um un bi.

Infano via kuŝas En la lulilo, mi Ĉeestas, ĉio via Ja estas ĉirkaŭ vi.

Noch eenmal lat us spräken: Goden Abend, gode Nacht! De Maand schient ob de Däken, Uns’ Herrgott hölt de Wacht.

Ankoraŭfoje diru

Ni ’Bonan nokton!’ nun! La Di-Sinjor’ nin gardos, Kaj lumas jen la lun’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-202-400 (2004-03-06 07:01:15)

Traduko de la Germana poemo “Gode Nacht” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2002-11-05.

MR-389-4 / Arg-202-401 (2004-03-06 07:02:31)

Mi trovis tiun ĉi poemon en la libro �Theodor Storm - Werke“ eldonita de la eldonejo Droemersche Verlagsanstalt München por la Germana Libroklubo (Deutscher Buchklub Bochum) en la jaro 1954.

2Aŭ eble: Klarsonas jen tra l’ kvieto

http://www.poezio.net/version?poem-id=202&version-id=400,401