1/1

Theodor Storm,

Ne daŭras sur la Tero io

translated by Manfredo Ratislavo

Ne daŭras sur la Tero io, sed sin movas; La morto venas, kaj vi ĝin ne venki povas. Momenton iu scias pri estado via; Balaos balail’, memor’ ne restos ia.

Translation of the German poem “Auf Erden stehet nichts” by Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-200-397 (2004-03-06 06:22:06)

La germana-lingva originalo de tiu ĉi poemo estas presita en la libro �Thedor Storm“ de Regina Fasold, el la serio Bild-Biographie, eldonita de la eldonejo VEB Bibliographisches In-stitut Leipzig, en 1990, ISBN 3-323-00196-6. El tiu libro estas prenita ankaŭ la supra klariga teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=200&version-id=397