1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
La kred’ utilas por ripoz’  Der Glaube ist zum Ruhen gut

tradukita de Manfredo Ratislavo

La kred’ utilas por ripoz’, sed ĝi nin ne progresigas; la dubo en man’ de honesta vir’ la pordon inferan krevigas.

�Der Glaube ist zum Ruhen gut, Doch bringt er nicht von der Stelle; Der Zweifel in ehrlicher Männerfaust, Der sprengt die Pforten der Hölle.“

Traduko de la Germana poemo “Der Glaube ist zum Ruhen gut” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2002-04-02.

MR-382-1 / Arg-187-377 (2004-02-24 08:49:41)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-187-376 (2004-02-24 08:47:55)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la libro �Thedor Storm“ de Regina Fasold, el la serio Bild-Biographie, eldonita de la eldonejo VEB Bibliographisches Institut Leipzig, en 1990, ISBN 3-323-00196-6.

http://www.poezio.net/version?poem-id=187&version-id=377,376