1/1

Theodor Storm,

Der Glaube ist zum Ruhen gut

�Der Glaube ist zum Ruhen gut, Doch bringt er nicht von der Stelle; Der Zweifel in ehrlicher Männerfaust, Der sprengt die Pforten der Hölle.“

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-187-376 (2004-02-24 08:47:55)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la libro �Thedor Storm“ de Regina Fasold, el la serio Bild-Biographie, eldonita de la eldonejo VEB Bibliographisches Institut Leipzig, en 1990, ISBN 3-323-00196-6.

http://www.poezio.net/version?poem-id=187&version-id=,376