1/1

Theodor Storm,

Nur hodiaŭ

tradukita de Manfredo Ratislavo

Daŭras hodiaŭ nur mia belec’; morgaŭ jam estos^{3} ĝi pasintec’!

Mia vi estas nur tiun ĉi horon, aĥ mortos solece mi.^{4}

Traduko de la Germana poemo “Heute nur” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2002-04-02.

MR-380-1a / Arg-185-373 (2004-02-24 08:36:20)

http://www.poezio.net/version?poem-id=185&version-id=,373

3aŭ:

morgaŭ foriĝos ĝi en intec’!

4aŭ:

en solec’ mi.“ aŭ:

en solo mi.“