1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Folio el someraj tagoj  Ein Blatt aus sommerlichen Tagen

tradukita de Manfredo Ratislavo

Migrante prenis mi folion, Ke ĝi min memorigu pri La birda kant’ kaj diru ion Pri l’ verdo de l’ arbar’, ke tion Memoru iam poste mi.

Ein Blatt aus sommerlichen Tagen, Ich nahm es so im Wandern mit, Auf daß es einst mir möge sagen, Wie laut die Nachtigall geschlagen, Wie grün der Wald, den ich durchschritt.

Traduko de la Germana poemo “Ein Blatt aus sommerlichen Tagen” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1997-03-23.

Arg-180-364 (2004-02-23 22:37:01)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-180-363 (2004-02-23 22:35:05)

http://www.poezio.net/version?poem-id=180&version-id=,364,363