1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Verda folio  Ein grünes Blatt

tradukita de Manfredo Ratislavo

Lasite tristas la ĝardeno, En kiu kune estis ni; Blovite de la vent’ jen kuŝas La lasta verda arb-foli’.

Verlasssen trauert nun der Garten,

Der uns so oft vereinigt hat;

Da weht der Wind zu euern Füßen Vielleicht sein letztes grünes Blatt.

Traduko de la Germana poemo “Ein grünes Blatt” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983.

Arg-178-360 (2004-02-23 22:23:57)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-178-359 (2004-02-23 22:24:11)

http://www.poezio.net/version?poem-id=178&version-id=360,359