1/1

Theodor Storm,

Sendorme

tradukita de Manfredo Ratislavo Kun timo vekiĝis mi el sonĝad’; Aŭdiĝas dumnokte alaŭda kantad’! Jam iris la tago, forestas maten’, Sendorme mi kuŝas sur mia kusen’. La kant’ de l’ alaŭdo, plusonas ĝi; Ho voĉo de l’ tago, angoras mi!

Traduko de la Germana poemo “Schlaflos” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983. Arg-177-358 (2004-02-23 22:19:08)

http://www.poezio.net/version?poem-id=177&version-id=358