1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Hermano kaj Doroteo, Unua kanto

tradukita de Benno Küster

Unua kanto: Kaliopo. Sorto kaj kompatemo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Hermann und Dorothea, Erster Gesang” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Benno Küster (∗1861-07-09 – †1916-10-24) en 1911.

Arg-167-333 (2004-09-15 16:22:12)

http://www.poezio.net/version?poem-id=167&version-id=333