1/1

Wolf Biermann,  Wolf Biermann,
Soldat, Soldat  Soldat’, soldat’

tradukita de Franko Luin

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Wolf Biermann (∗1936-11-15).

Arg-166-328 (2014-04-23 10:28:45)

Der Verfasser, Herr Wolf Biermann, hat mir, Manfred Retzlaff, am 28.04.1983 freundlicherweise die schriftliche Genehmigung zur Veröffentlichung meiner Übersetzung erteilt. La kanton oni povas aŭdi en http: // www. youtube. com/ watch? v= QJcdDvaPtZs .

Traduko de la Germana poemo “Soldat, Soldat” de Wolf Biermann (∗1936-11-15) en Esperanton de Franko Luin.

Arg-166-330 (2004-02-07 11:03:58)

http://www.poezio.net/version?poem-id=166&version-id=328,330