1/1

Stine Andresen,

Dolĉa sekreteco

translated by Manfredo Ratislavo

Mi estas via, estas vi en mia kor’, kaj tio ĉi sekreto estas nia. Sekreto dolĉa estas ĝi, ĉar scias ĝin nur ambaŭ ni kaj certe ne alia.

Mi longe ne plu vidis vin! Aĥ, estu jam de l’ tago fin’! Foriĝu jam la suno! Feliĉaj horoj venas ja por ni, dum nokte brilas la stelaro kaj la luno.

Karulo, kiam en la dom’ profunde dormas ĉiu hom’, mi sidos atendante vin enĝardene. Venu vi la pordon - ĉar bruetas ĝi - mallaŭte malfermante!

Translation of the Friesean poem “Swet hiamelkhaid” by Stine Andresen (geb. Jürgens, ∗1849-12-23 – †1927-05-13) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 2000-07-31.

Arg-15-24 (2014-02-14 13:14:47)

Pri la poetino vidu la vikipedajn retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Stine_Andresen kaj http: // frr. wikipedia. org/ wiki/ Stine_Andresen .

http://www.poezio.net/version?poem-id=15&version-id=24