1/1

Annette von Droste-Hülshoff,

Vesfalio

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ho mia eta lando, se Mi vidas cin, mi pensas, ke Saluti devas ĉiu cin Kun amikeco kaj inklin’.

Potenca kaj sovaĝa ci Ne estas, bild’ de idili’ Trankvila de infano cia, Amanta cin kun sent’ pasia.

Traduko de la Germana poemo “Westfalen” de Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-156-308 (2004-02-04 14:28:45)

http://www.poezio.net/version?poem-id=156&version-id=308