1/1

Annette von Droste-Hülshoff,  Annette von Droste-Hülshoff,
Westfalen  Vesfalio

tradukita de Manfredo Ratislavo

Seh ich dich so, mein kleines Land In deinem Abendfestgewand: Ich meine, auch der Fremde muß Dir traulich bieten seinen Gruß.

Ho mia eta lando, se

Mi vidas cin, mi pensas, ke Saluti devas ĉiu cin Kun amikeco kaj inklin’.

Du bist nicht mächtig, bist nicht wild, Bist deines stillen Kindes Bild, Das, ach, mit allen seinen Trieben Gelernt vor allem, dich zu lieben.

Potenca kaj sovaĝa ci Ne estas, bild’ de idili’ Trankvila de infano cia, Amanta cin kun sent’ pasia.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24).

Arg-156-307 (2004-02-04 14:26:51)

Traduko de la Germana poemo “Westfalen” de Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-156-308 (2004-02-04 14:28:45)

http://www.poezio.net/version?poem-id=156&version-id=307,308