1/1

Annette von Droste-Hülshoff,  Annette von Droste-Hülshoff,
Ich weiß, o Herr  Mi scias, ho Sinjor’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ich weiß, o Herr, daß hier auf Erden Mir manches hart und bitter ist, Und daß mein Herz in den Beschwerden Oft Deine Güte ganz vermißt.

Sinjoro, estas sur la tero Amar’ kaj duro tiom da, Malsentas mi en la sufero Bonecon Vian ofte ja.

Allein ich glaube, daß die Nacht Dereinst vor Deinem Strahl wird tagen Und meine Lippen preisend sagen: Der Herr hat alles wohl gemacht.

Sed kredas mi, ke pelos for La nokton radiado Via, Ke diros iam buŝo mia: Bonigis ĉion la Sinjor’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24).

Arg-155-305 (2004-02-04 14:18:42)

Traduko de la Germana poemo “Ich weiß, o Herr” de Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-155-306 (2004-02-04 14:20:00)

http://www.poezio.net/version?poem-id=155&version-id=305,306