1/2

Christian Morgenstern,

[Nesciant’]

übersetzt von Willy Nüesch

Nesciant’ de l’ cel’ vojon ja ne havas, li en rondo-rel’ tra la vivo sklavas; fine venos li al deira bazo, nur pecigis pli menson de l’ amaso.

Hom’ sen celo-sci’ nun ĝin scii povas, se pri ver’ de di’ li nur arde kovas; se vanteco lin ne dronigis brute kaj li de l’ tempvin’ ne ebrias tute.

Demandendas do pri softaj aferoj, kaj riskendas pro lukt’ por lumkonkeroj; kiu ne serĉadas en libero nobla, sorĉtrompite vadas en vual’ sepobla.

…

2/2

Übersetzung des deutschen Gedichtes “[Wer vom Ziel nicht weiß]” von Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) ins Esperanto durch Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, ∗1927-05-09).

Arg-145-290 (2013-08-28 18:38:14)

La tradukinto Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, telefono: +41-(0)31-302 66 56)donis al mi, Manfred Retzlaff, la permeson publikigi siajn poem-tradukojn en mia interreta poem-kolekto �Argiope.bl0rg.net“. Li ankaŭ kontrolis tiun chi elpresaĵon kaj mi korektis tajperarojn laŭ liaj indikoj. Tiu ĉi lia traduko aperis en la literatura revuo “Fonto” n-ro 274 en Oktobro 2003.

http://www.poezio.net/version?poem-id=145&version-id=,290