1/1

Christian Morgenstern,  Christian Morgenstern,
[Al kelkaj]  [An einige]

tradukita de Willy Nüesch

Konatas al vi la konsol’ por kiuj for de l’ arenoj: - Se ekstere agas la vol’, eliras el ili - komprenoj.

Ihr kennt den Trost, der enttrübt,

die fern den Schranken: - Werden draußen Taten geübt, entsenden sie - Gedanken.

Traduko de la Germana poemo “[An einige]” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, ∗1927-05-09).

Arg-142-284 (2013-08-28 18:32:40)

La tradukinto Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, telefono: +41-(0)31-302 66 56) donis al mi, Manfred Retzlaff, la permeson publikigi siajn poem-tradukojn en mia interreta poem-kolekto http: // www. poezio. net . Li ankaŭ kontrolis tiun chi elpresaĵon kaj mi korektis tajperarojn laŭ liaj indikoj. Tiu ĉi lia traduko aperis en la literatura revuo “Fonto” n-ro 274 en Oktobro 2003.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31).

Arg-142-283 (2004-02-01 10:23:12)

Die von Herrn Willy Nüesch verfasste Übersetzung ist in der internationalen Literaturzeitschrift “Fonto”, Nr. 274 vom Oktober 2003, erschienen.

http://www.poezio.net/version?poem-id=142&version-id=284,283