Inhaltsverzeichnis

Christian Morgenstern, [An viele]; Christian Morgenstern, [Al multaj] . . . . . . . . . . 2

Christian Morgenstern, [An viele]; Christian Morgenstern, [Al multaj]  2/2
Christian Morgenstern,  Christian Morgenstern,
[An viele]  [Al multaj]

translated by Willy Nüesch

Ihr kennt sie, die Leidenschaft, die uns verbindet: Helfen, helfen, mit einer Kraft, die alles überwindet.

Konatas al vi la pasi’ nin kunliganta: Helpi, helpi kun energi’ ĉion venkanta.

Author of this German poem is Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31).

Arg-140-279 (2004-02-01 10:28:40)

Die von Herrn Willy Nüesch verfasste Übersetzung ist in der internationalen Literaturzeitschrift “Fonto”, Nr. 274 vom Oktober 2003, erschienen.

Translation of the German poem “[An viele]” by Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) into Esperanto by Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, ∗1927-05-09).

Arg-140-280 (2013-08-28 18:44:19)

La tradukinto Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, telefono: +41-(0)31-302 66 56) donis al mi, Manfred Retzlaff, la permeson publikigi siajn poemtradukojn en mia interreta poem-kolekto �Argiope.bl0rg.net“. Li ankaŭ kontrolis tiun chi elpresaĵon kaj mi korektis tajperarojn laŭ liaj indikoj. Tiu ĉi lia traduko aperis en la literatura revuo “Fonto” n-ro 274 en Oktobro 2003.

http://www.poezio.net/version?poem-id=140&version-id=279,280