1/2

John Ellerton,

Finiĝas nun alia tago

tradukita de William John Downes

1. Finiĝas nun alia tago, jam venis la vespera hor’. Kunvenis ni por adorago plaĉanta al la Di-Sinjor’

2. Ni dankas Vin, Savanto nia, ke sur la tuta mond-teren’ la sankta eklezio Via staradas firme ĉe posten’.

3. Ruliĝas tero, brilas lumo de ne-ĉesanta maten-glor’. Leviĝas laŭdo, preĝ-parfumo konstante, kiel dolĉ-odor’.

4. Ekdormas ni post sun-subiro; gefratoj en la okcident’ vekiĝas kun novtag-aspiro Vin glori per viv-elokvent’.

5. Formortos mondaj imperioj, sed Via regno kreskos plu. Al Vi sin cedos dinastioj, Venkinto estos vi, Jesu’!

…

2/2

Traduko de la Angla poemo “The day Thou gavest, Lord, is ended” de John Ellerton (∗1826-12-16 – †1893-06-15) en Esperanton de William John Downes (∗1892 – †1987). Arg-130-302 (2004-02-04 11:38:05) Tiu ĉi traduko aperis en la Ekumena Diserva Libro “Adoru”, eldonita en 2001 de Internacia Katolika Unuiĝo Esperantista (IKUE) kaj Kristana Esperanta Esperanto-Ligo (KELI), kanto numero 153.

http://www.poezio.net/version?poem-id=130&version-id=,302