1/1

John Ellerton,  John Ellerton,

Du lässt den Tag, o Gott, nun enden

Finiĝas nun alia tago

translated by Raymund Weber  translated by William John Downes

Argiope information: The view of this version is restricted. Presumably there are copyright issues.

1. Finiĝas nun alia tago, jam venis la vespera hor’. Kunvenis ni por adorago plaĉanta al la Di-Sinjor’

2. Ni dankas Vin, Savanto nia, ke sur la tuta mond-teren’ la sankta eklezio Via staradas firme ĉe posten’.

3. Ruliĝas tero, brilas lumo de ne-ĉesanta maten-glor’. Leviĝas laŭdo, preĝ-parfumo konstante, kiel dolĉ-odor’.

4. Ekdormas ni post sun-subiro; gefratoj en la okcident’ vekiĝas kun novtag-aspiro Vin glori per viv-elokvent’.

5. Formortos mondaj imperioj, sed Via regno kreskos plu. Al Vi sin cedos dinastioj, Venkinto estos vi, Jesu’!

Translation of the English poem “The day Thou gavest, Lord, is ended” by John Ellerton (∗1826-12-16 – †1893-06-15) into German by Raymund Weber.

Arg-130-256 (2008-11-08 15:30:25)

Diese Übertragung ins Deutsche ist abgedruckt in dem Gesangbuch der Katholischen Kirche in Deutschland “Gotteslob”, in der neueren Ausgabe. Der Text mit den Muziknoten findet sich auch auf der Heimseite http: // www. documentacatholicaomnia. u/ 01p/ 2006-09-10,_SS_Benedictus_XVI,_Ves er_in_der_ Kathedrale_in_Muenchen,_GE. pdf .

Translation of the English poem “The day Thou gavest, Lord, is ended” by John Ellerton (∗1826-12-16 – †1893-06-15) into Esperanto by William John Downes (∗1892 – †1987).

Arg-130-302 (2004-02-04 11:38:05)

Tiu ĉi traduko aperis en la Ekumena Diserva Libro “Adoru”, eldonita en 2001 de Internacia Katolika Unuiĝo Esperantista (IKUE) kaj Kristana Esperanta Esperanto-Ligo (KELI), kanto numero 153.

http://www.poezio.net/version?poem-id=130&version-id=,256,302