1/2

Ludwig Lazarus Zamenhof,  Ludwig Lazarus Zamenhof,  Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof,
Сэрца, цiшэй!  O, сердце  Ho, mia kor’  O Herz, mein Herz
tradukita de Людмила Сильнова  tradukita de Борис Колкер  tradukita de Richard Schulz

Сэрца, цiшэй! Не стукай так

трывожна, Не выскачы, балеснае, з грудзей! Так лёгка �жо цябе стрымаць

няможна. Сэрца, цiшэй!

Не бейся так тревожно, моё

сердце! Теснение в груди - опасный знак. Смогу ли я на что-то опереться? Не бейся так!

Ho, mia kor’, ne batu maltrank-

vile, El mia brusto nun ne saltu for! Jam teni min ne povas mi faci-

le, Ho, mia kor’!

O Herz, mein Herz, was soll dein heftig

Walten? Spreng nicht die Brust! O lass mich ruhig

sein! Nur schwer vermag ich, mich gefasst zu

halten, o Herze mein!

Сэрца, цiшэй! Пасля нястомнай

працы у перамогу верыцца лягчэй. Даволi! супакойся ад бiцця ты! Сэрца, цiшэй!

О моё сердце! Труд мой

бесконечный! Мне принесёт победу этот шаг? Смогу ли я решить вопрос

извечный? Не бейся так!

Ho, mia kor’! Post longa labo-

rado Ĉu mi ne venkos en decida

hor’? Sufiĉe! Trankviliĝu de l’ bata-

do, Ho, mia kor’!

O Herz, mein Herz, nach jahrelangem Pla-

gen soll’s sich entscheiden, ob der Sieg nun

mein! Genug! Stell ab dein unruhvolles Schlagen, o Herze mein!

…  …  …  …

2/2

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en la Belorusan de Людмила Сильнова.

Arg-129-905 (2009-11-05 15:39:09)

Tiu ĉi traduko estas kopiita el la retejo http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Revuoj/ ckk/ ckk9904. htm .

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en la Rusan de Борис Колкер (∗1939-07-15).

Arg-129-894 (2008-04-28 10:25:30)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm . S-ro Boris Kolker donis al mi, Manfred Retzlaff, per ret-letero de l’ 13.04.2008, la permeson enigi sian rusigon de la poemo en mian retejon “www.poezio.net”.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-129-252 (2004-01-07 08:23:57)

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26).

LZ-002-1a / Arg-129-253 (2013-02-26 15:14:26)

Germanigita de Rikardo Shulco (RICHARD SCHULZ, 1906 - 1997) laŭ la origina internacialingva teksto de LUDWIK LEJZER ZA-MENHOF. Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

http://www.poezio.net/version?poem-id=129&version-id=905,894,252,253