1/1

Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof,

Сэрца, цiшэй! Ho, mia kor’ О моё сердце О сердце

tradukita de Людмила Сильнова tradukita de Соломон Высоковский

tradukita de Замятин

Сэрца, цiшэй! Не стукай так трывожна,

Не выскачы, балеснае,

з грудзей! Так лёгка �жо

цябе стрымаць няможна.

Сэрца, цiшэй!

Ho, mia kor’, ne ba-

tu maltrankvile, El mia brusto nun

ne saltu for! Jam teni min ne po-

vas mi facile, Ho, mia kor’!

О моё сердце, не стучи

тревожно, не вырывайся из моей

груди! Поверь, сдержаться

больше

невозможно. О моё сердце, погоди!

О сердце, не стучи ты так тревожно! Ты из груди не рвись теперь долой! Уж мне сдержать

себя едва возможно, О, сердце, стой!

Сэрца, цiшэй! Пасля

нястомнай працы у перамогу верыцца

лягчэй. Даволi! супакойся ад

бiцця ты! Сэрца, цiшэй!

Ho, mia kor’! Post

longa laborado Ĉu mi ne venkos en

decida hor’? Sufiĉe! Trankviliĝu

de l’ batado, Ho, mia kor’!

О моё сердце! Столько

лет горенья... Но разве не победа

впереди?! Довольно! Успокой

своё биенье! О моё сердце, погоди!

О, сердце, стой! В такое ли мгновенье, затратив труд, я проиграю бой? Довольно же! Уйми своё биенье! О, сердце, стой!

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en la Belorusan de Людмила Сильнова.

Arg-129-905 (2009-11-05 15:39:09)

Tiu ĉi traduko estas kopiita el la retejo http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Revuoj/ ckk/ ckk9904. htm .

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-129-252 (2004-01-07 08:23:57)

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Соломон Высоковский.

Arg-129-904 (2008-04-28 10:15:24)

Prenita el la retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en Esperanton de Замятин en 1905.

Arg-129-896 (2008-04-28 09:53:14)

Prenita  el  la

retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=129&version-id=905,252,904,896