Inhaltsverzeichnis

Klaus Groth, Winterliebe; Klaus Groth, Vintra amo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Klaus Groth, Winterliebe; Klaus Groth, Vintra amo  2/2
Klaus Groth,  Klaus Groth,
Winterliebe  Vintra amo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Es hing der Reif im Lindenbaum, wodurch das Licht wie Silber floss; ich sah dein Haus wie hell im Traum ein blitzend Feenschloss.

La prujno pendis en tili’, tra kiu fluis luma hel’; vidiĝis via dom’ al mi samkiel fe-kastel’.

Und offen stand das Fenster dein, ich konnte dir ins Zimmer sehn; da tratst du in den Sonnenschein, du dunkelste der Feen!

Tra la fenestro vidis mi en via ĉambro stari vin; en la sunbrilon paŝis vi, malhela vi fein’!

Ich bebt’ in seligem Genuss, so frühlingswarm und wunderbar: Da merkt’ ich gleich an deinem Gruß, dass Frost und Winter war.

Printempan varmon sentis mi; sed tuj min memorigis la frosteca man-salut’ de vi, ke estis vintro ja.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Klaus Groth (∗1819-04-24 – †1899.06-01).

Arg-586-1180 (2012-05-16 14:21:13)

Traduko de la Germana poemo “Winterliebe” de Klaus Groth (∗1819-04-24 – †1899.06-01) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-02-28.

MR-071-2 / Arg-586-1181 (2012-12-30 18:42:36)

La poemo troviĝas ankaŭ en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Poezio/ vintra_amo. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=586&version-id=1180,1181