1/2

Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof, Ludwig Lazarus Zamenhof,

O, сердце  Ho, mia kor’ O Herze mein  Сэрца, цiшэй!

tradukita de Борис Колкер tradukita de Manfredo Ratislavo tradukita de Людмила Сильнова

Не бейся так тревожно, моё сердце!

Теснение в груди -

опасный знак. Смогу ли я на что-

то опереться? Не бейся так!

Ho, mia kor’, ne batu maltrankvile,

El mia brusto nun

ne saltu for! Jam teni min ne

povas mi facile, Ho, mia kor’!

O Herze mein, ich höre dich

fast schlagen! Es sprengt mir meine

Brust! Könnt‘ es denn sein,2)

Daß du am Ende mir willst

gar verzagen, O Herze mein?

Сэрца, цiшэй! Не стукай так трывожна, Не выскачы, балеснае, з грудзей!

Так лёгка �жо цябе стрымаць няможна. Сэрца, цiшэй!

О моё сердце! Труд мой бесконечный!

Мне принесёт победу этот шаг?

Смогу ли я решить вопрос извечный?

Не бейся так!

Ho, mia kor’! Post

longa laborado Ĉu mi ne venkos en

decida hor’? Sufiĉe! Trankviliĝu

de l’ batado, Ho, mia kor’!

O Herze mein, ich will es

endlich wagen! Soll alle Müh‘ umsonst ge-

wesen sein? Sei ruhig nun und laß das

laute Schlagen, O Herze mein!

Сэрца, цiшэй! Пасля нястомнай працы у перамогу верыцца

лягчэй. Даволi! супакойся ад

бiцця ты! Сэрца, цiшэй!

…  …  …  …

2/2

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en la Rusan de Борис Колкер (∗1939-07-15).

Arg-129-894 (2008-04-28 10:25:30)

Prenita  el  la

retejo http: // miresperanto. narod. ru/ tradukoj/ zamenhof. htm . S-ro Boris Kolker donis al mi, Manfred Retzlaff, per ret-letero de l’ 13.04.2008, la permeson enigi sian rusigon de la poemo en mian retejon “www.poezio.net”.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-129-252 (2004-01-07 08:23:57)

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en la Germanan de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1998-08-14.

lZ-B2a / Arg-129-254 (2004-01-07 08:31:53)

Germanigita je la 14.08.1998 de Manfredo Ratislavo laŭ la origina internacialingva teksto de Ludoviko Lazaro Zamenhofo. Frei ins Deutsche übersetzt von Manfred Retzlaff am 14.08.98 nach dem Originaltext von Ludwig Lazarus Samenhof.

Traduko de la Esperanta poemo “Ho, mia kor”’ de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14) en la Belorusan de Людмила Сильнова.

Arg-129-905 (2009-11-05 15:39:09)

Tiu ĉi traduko estas kopiita el la retejo http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Revuoj/ ckk/ ckk9904. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=129&version-id=,894,252,254,905