1/1

Christian Morgenstern,

Renkonto

translated by Willy Nüesch

Ni sidis ĉe du tabloj - lok’? - en mond’... Trinkejo, urb’, land’, stel’ - ne gravas ja! Ni sidis ie en la vivoregno... Ĉe tabla duo, tie ĉi kaj tie.

Kaj brulis mia kor’: Knabino fremda, se mi en ĉi okulojn versi rajtus - se rekompencus min ĉi reĝa buŝo - kaj se ĉi tiu reĝa man’ min kronus - !

Kaj brulis via kor’: Junulo fremda, pro kio vi profunde min ekscitas - ke mi genuojn viajn amus braki - kaj diri sole: Kara, kara, kara - !

Kaj niaj koroj preskaŭ kunbatiĝis. Sed ĉiu restis ĉe l’ rigida tablo - kaj fine ni nin levis kun l’ aliaj - eliris - kaj nin plu neniam vidis.

Translation of the German poem “Begegnung” by Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) into Esperanto by Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, ∗1927-05-09).

Arg-125-245 (2013-08-28 18:40:08)

La tradukinto Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, telefono: +41-(0)31-302 66 56)donis al mi, Manfred Retzlaff, la permeson publikigi siajn poem-tradukojn en mia interreta poem-kolekto �Argiope.bl0rg.net“. Li ankaŭ kontrolis tiun chi elpresaĵon kaj mi korektis tajperarojn laŭ liaj indikoj. Tiu ĉi lia traduko aperis en la literatura revuo “Fonto” n-ro 274 en Oktobro 2003.

http://www.poezio.net/version?poem-id=125&version-id=,245