1/1

Theodor Fontane,

Je la 24-a de Decembro

translated by Manfredo Ratislavo

Ree estas kristnaskfest’, Pli kaj pli malgrandas rest’, Sed la sumon nun prenante, Ĉion prikonsiderante, Malĝustaĵojn kaj ĝustaĵojn, Malbonaĵojn kaj bonaĵojn, Elkalkulas tamen mi Veran vivon ja el ĝi. Kaj tio la plejbono estas, Nun kiam mi kristnaskon festas.

Translation of the German poem “Zum 24. Dezember” by Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 2003.12.30.

Arg-113-226 (2003-12-30 21:41:16)

http://www.poezio.net/version?poem-id=113&version-id=226