1/1

Heinrich Heine,

Ĉi tio vin feliĉigas

übersetzt von Manfred Retzlaff

Ĉi tio vin feliĉigas, lacigas vin tio ĉi, se havas tri amikinojn, sed nur du gambjn vi.

Postkuras l’unuan matene, vespere alian mi, la tria venas tagmeze, endome vizitas min ŝi.

Adiaŭ vi tri amatinoj, mi havas du gambojn nur, kamparan trankvilon mi volas ĝuadi en bela natur’.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Das macht den Menschen glücklich” von Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2015-3.

Arg-1133-2286 (2015-03-16 19:24:20)

Tiu ĉi poemo troviĝas en la kolekto “Postlegitaj poemoj, 1828 - 1844”.

http://www.poezio.net/version?poem-id=1133&version-id=,2286