1/1

Heinrich Heine,

Mi emas scii

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi emas scii: kie restas animo mia post la mort’? Ho, kie restas fajr’ brulinta? Kaj kie de la vento fort?

Traduko de la Germana poemo “Nur wissen möcht ich” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-1126-2276 (2015-02-12 19:39:15)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1126&version-id=2276