1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Nur wissen möcht ich  Mi emas scii

tradukita de Manfred Retzlaff

Nur wissen möcht ich: wenn wir sterben, Wohin dann unsre Seele geht? Wo ist das Feuer, das erloschen? Wo ist der Wind, der schon verweht?

Mi emas scii: kie restas animo mia post la mort’? Ho, kie restas fajr’ brulinta? Kaj kie de la vento fort?

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-1126-2275 (2015-02-12 19:45:23)

Tiu ĉi poemo troviĝas interalie en la retejo http: // www. aphorismen. de/ zitat/ 105653 . Vidu ankaŭ: http: // www. heinrich-heine. net/ clarissd. htm .

Traduko de la Germana poemo “Nur wissen möcht ich” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-1126-2276 (2015-02-12 19:39:15)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1126&version-id=2275,2276