1/1

Heinrich Heine,

Mi emas scii

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi emas scii, kie restas animo mia post la mort’. Ho, kie restas fajr’ brulinta kaj kie de la vento fort’?

Traduko de la Germana poemo “Nur wissen möcht ich” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2015.

Arg-1125-2288 (2015-03-23 22:03:24)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1125&version-id=,2288