1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Mi emas scii  Nur wissen möcht ich

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi emas scii, kie restas animo mia post la mort’. Ho, kie restas fajr’ brulinta kaj kie de la vento fort’?

Nur wissen möcht ich: wenn wir sterben, Wohin dann unsre Seele geht? Wo ist das Feuer, das erloschen? Wo ist der Wind, der schon verweht?

Traduko de la Germana poemo “Nur wissen möcht ich” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-

04) en 2015.

Arg-1125-2288 (2015-03-23 22:03:24)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-1125-2274 (2015-02-12 19:34:39)

Tiu ĉi poemo troviĝas interalie en la retejo http: // www. aphorismen. de/ zitat/ 105653 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1125&version-id=,2288,2274