1/1

Annette von Droste-Hülshoff,

Ĉu havas iu manon tiel fajnan

übersetzt von Manfred Retzlaff

Ĉu havas iu manon tiel fajnan, kapablan dispartigi ĉiun ajnan konfuzon cerban, firman tiel, ke la ŝtonon ĵetas ĝi tremante ne? Kaj kiu riskas ĝuste juĝi vantan impeton, pesi vorton ofendantan, radikiĝintan iam firme en la juna brust’, de l’ antaŭjuĝ’ venen’? Vi feliĉul’, naskita en la hela spac’, flegita vi de pia man’ en pac’, ne pesu! Ŝtonon lasu kuŝi vi, ĉar trafos vian propran kapon ĝi!

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Wo ist die Hand” von Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-1120-2267 (2015-01-28 11:32:46)

Tiu ĉi poemo staras je la komenco de la novelo “La juda fago”.

http://www.poezio.net/version?poem-id=1120&version-id=,2267