1/1

Erich Mühsam,  Erich Mühsam,
Resignation  Rezignado

tradukita de Cezar

Alles habe ich gekostet: Liebe, Kampf und süßen Wein - doch nun ist mein Beil verrostet und haut nirgends mehr darein.

Gustis mi dumvive ĉion de la am’, batal’ kaj vin’. Mia rusthakil’ nenion ja plu trafus je la fin’.

Und am Boden liegt zerschlagen meines guten Tranks Pokal; und der Liebsten Augen sagen: Lieber Freund, es war einmal...

Kaj surteras disbatita trinkpokalo jen sen fam’. Mia kara gestas spite: “Ho, amik’, glor’ pasis jam.”

Dank euch, freundliche Symbole: Ihr gebart mir dies Gedicht. -Aber zu der Schießpistole greife ich noch lange nicht.

Finsimboloj, mi tre dankas, naskhelpantoj de l’ poem’. Suicidvol’ tamen mankas, Al pistol’ ne estas em’!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Erich Mühsam (∗1878-04-06 – †1934-07-10).

Arg-1114-2249 (2015-01-11 22:36:10)

Pri la poeto vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Erich_MГёhsam .

Traduko de la Germana poemo “Resignation” de Erich Mühsam (∗1878-04-06 – †1934-07-10) en Esperanton de Cezar (civila nomo: Hans-Georg Kaiser, ∗1954-05-21).

Arg-1114-2250 (2015-01-11 22:43:17)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun poemon en http: // cezartradukoj. blogspot. de/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1114&version-id=2249,2250