1/1

Lord George Gordon Byron ,  Lord George Gordon Byron ,
Remembrance  Erinnnerung

tradukita de Adolf Böttger

’Tis done!—I saw it in my dreams; No more with Hope the future beams; My days of happiness are few: Chill’d by misfortune’s wintry blast, My dawn of life is overcast; Love Hope, and Joy, alike adieu! Would I could add Remembrance too!

Vorbei! Es zeigten mir’s die Träume: Kein Hoffen hellt der Zukunft Räume; Mir sanken schnell des Glückes Sonnen; Des Unglücks Winterfröste haben Den Lebensmorgen mir begraben, Fahrt wohl nun, Liebe, Hoffen, Wonnen! - Wär’ auch Erinn’rung so zerronnen!

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas Lord George Gordon Byron (∗1788-01-22 – †1824-04-18).

Arg-1108-2235 (2014-12-26 13:50:48)

Tiu ĉi poemo troveblas en http: // www. mykeep. com/ lordbyron/ remembrance. html .

Traduko de la Angla poemo “Remembrance” de Lord George Gordon Byron (∗1788-01-22 – †1824-04-

18) en la Germanan de Adolf Böttger (∗1815-05-21 – †1870-11-16).

Arg-1108-2236 (2014-12-26 16:18:40)

Tiun ĉi poem-germanigon mi, Manfred Retzlaff, trovis en la malnova libro “Byron’s sämmtliche Werke”, presita en la germana urbo Lepsiko (Leipzig) en la jaro 1841. Pri la tradukinto vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Adolf_BГ�ttger .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1108&version-id=2235,2236