1/1

Justinus Kerner,  Justinus Kerner,
Malnovaj sonoj  Oude klanken
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Lau Kanen

Birdkanto vin ravigas, Ho kor’, aŭdante ĝin. Ĉu tio ne eligas el la koŝmaro vin?

Hoor je de vogel zingen? Zie je de bloeiende boom? Schat! Kan dat niet verdringen Van jou die bange droom?

Mi aŭdas sonojn ĉiam. Min memorigas ĝi Je l’ olda tempo, kiam La mondon fidis mi.

Wat hoor ik? Klanken, oude, En jongensheimwee, groot, Naar ’n tijd toen ik vertrouwde De wereld, wat zij bood.

Ne helpos herb’ saniga, Malsanas mi kaj el Ĉi tiu sonĝ’ timiga Min vekos nur anĝel’.

De dagen zijn geweken,

Mij heelt geen veldkruid meer; Mijn angstdroom moet verbreken Een engel van de Heer.

Traduko de la Germana poemo “Alte Laute” de Justinus Kerner (∗1786-09-18 – †1862-02-21) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2014-12.

Arg-1107-2234 (2014-12-31 17:57:30)

Traduko de la Germana poemo “Alte Laute” de Justinus Kerner (∗1786-09-18 – †1862-02-21) en Nederlanda de Lau Kanen.

Arg-1107-2237 (2015-01-05 18:22:24)

Tiun ĉi nederlandigon de la poemo mi, Manfred Retzlaff, trovis en la retejo http: // www. recmusic. org/ lieder/ get_text. html? TextId= 91779 . Tiu ĉi poem-nederlandigo estas verkita de s-or Lau Kanen, kiu havas la kopio-rajton.

http://www.poezio.net/version?poem-id=1107&version-id=2234,2237