1/1

Aaron David Irvine,

De sango al ŝanĝo

Bonkoraj feliĉstrebantoj tre multas, Sub lumo sune beloranĝa, Sur lando suke belverdega; Tia bunta kulturparo vivigus, Sed gutas la sango.

Bonegaj donacaĵoj nin abundas, Merkat’ mizeras ne ĉiloke, Natur’ neglektas ne ĉitempe; Utopie ridriĉaj ni fariĝus, Sed fluas la sango.

Bonoreloj entimbruaj jam surdas, Puŝadas moroj nin fieĥen, Baldaŭas paco nur voĉdonen; Ja peace-síocháin-on kune ekatingus, Se pretus al ŝanĝo.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Aaron David Irvine, publikigita 1994-07.

Arg-1103-2228 (2014-12-18 23:32:59)

Mi, Manfred Retzlaff, ricevis tiun ĉi poemon en 2014-12-18 de s-ro Aaron David Irvine (reta adreso: irvdel@gmail.com).

http://www.poezio.net/version?poem-id=1103&version-id=2228