1/1

Tilde Michels,

Frapas iu ĉe Vanjo en la nokto

tradukita de Manfred Retzlaff

Tre fore en malvarma land’ la dom’ de Vanj’ ĉe arbarrand’. Konusoj pendas de glaci’ de l’ dom’ kaj blankas ĉirkaŭ ĝi.

Traduko de la Germana poemo “Es klopft bei Wanja in der Nacht” de Tilde Michels (geb. Semler, ∗1920-02-03 – †2012-10-24) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-1102-2224 (2014-12-14 17:10:24)

http://www.poezio.net/version?poem-id=1102&version-id=,2224