1/2

N. N. 102,

Dio, savu la reĝon

tradukita de E. L.

Nian Noblan Reĝon, La gracian Reĝon, Dio savu! Estu li venkinta, Feliĉa, glorinda, Longe li reĝadu, Dio, lin savu!

Sinjor’ Di’ stariĝu, Malamikojn pelu Kaj faligu! Disig’ politikon, Venku friponaĵon, Al Ci ni konfidu; Dio nin savu!

Donacojn plej karajn Al li donu multajn. Li reĝadu! Leĝojn li defendu Kaj por ni ebligu Kore-voĉe kanti Reĝon savu Di’.

…

2/2

Traduko de la Angla poemo “God save the King” de N. N. 102 en Esperanton de E. L.. Arg-1097-2213 (2014-11-04 15:01:59) Tiu ĉi esperantigo de la angla nacia himno troviĝas en http: // www. gutenberg. org/ files/ 38240/ 38240-h/ vol1/ e01. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=1097&version-id=2213